4/13/2013

Tutorial dla bloga: Social Media ikonki

Tutorial dla bloga: Social Media ikonki

Przeglądam różne blogi. Niektórymi się zachwycam tak, że patrzyłabym na nie nieustannie. U niektórych z nich zauważyłam okrągłe ikony mediów społecznościowych i ja też takie chciałam mieć! Poszukałam, pomęczyłam się prze kilka dni i umieściłam je na blogu. Chciałam również z wami podzielić się tym kolumbowskim niemal, sposobem.

1. Na początku musisz znaleźć ikonki social media koloru, kształtu i zawartości takie jak Cię interesują, lub, jeśli potrafisz - zrobić je sama. Ustawić je w dowolnym programie graficznym tak, jak Ci pasuję. Pamiętaj! By ustawić szerokość całego panelu, by wszystko pasowało doskonale do wymiarów Twojego bloga. Przytaczam kilka stron z darmowymi ikonkami, abyś nie musiała sama szukać. Możesz je wziąć STĄD, TUTAJ, TU RÓWNIEŻ.

1a) Obrazek który stworzyłeś zapisz na pulpicie, lub stwórz do niego adres URL na imageshack, albo Photobusket (nieważne jaka platforma).
2. Jeśli ustawiłaś już ikonki tak, jak najbardziej Ci się podoba, zapisałaś całą pracę oraz w miarę upodobania stworzyłaś adres URL: zabieramy się za właściwą część pracy. Teraz należy wejść na stronę: IMAGE-MAPS (Strona ta tworzy "mapę", czyli sprawia, że jakiekolwiek określone miejsce na obrazku odnosi po kliknięciu na dany adres strony. Tych miejsc może być kilkanaście, a nawet więcej)


 ...widzisz teraz przycisk "Start Mapping Your image"? Kliknij go po tym jak zakończysz wybierać swój obrazek. Jeśli dobrze pójdzie, wyświetli Ci się okienko:


 Gratulacje! Twój obrazek został załadowany do strony i będziesz mogła pracować z nim by zaznaczać obszary i je linkować. Kliknij teraz "Continue to nex step" .

3.Przycisk "Rectangle" zaczyna "mapowanie" Twojego obrazka z Social Media Ikonkami. Kliknij go!... pojawi Ci się takie coś (poniżej). Sterując myszką zaznaczasz obszar, wpisujesz poniżej URL linku, do którego ma się on odnosić i gotowe. Aby zatwierdzić jeden link, klikasz "save". A potem przyciskiem "rectangle" zaczynasz pracować nad innym obszarem.Gdy wszystko już zalinkujesz, kończąc pracę klikasz "Get Your Code":


4. Brawo! Wygenerowałaś swój kod. teraz tylko musisz go wziąć. W tym celu zaznacz drugą od lewej zakładkę od góry, a na dole pojawi się kod HTML, który musisz skopiować.
5. Ostatnim krokiem jest otwarcie bloga >  dodanie gadżetu "JavaScript/HTML" > wklejenie swojego kodu > zatwierdzenie. I to już koniec! Czyż to nie proste? Nie taki diabeł straszny.

Jeśli któryś etap wydaje Ci się trudny, napisz. Na pewno pomogę i rozwiąże Twoje wątpliwości.

21 komentarzy:

 1. Genialne! Mój blog od jakiegoś miesiąca jest w remoncie bo nie mam inwencji żeby do niego przysiąść i go zrobić jak trzeba. No ale te ikonki są super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. geeeniaaaalneeee!!! zapisuję w rzeczach do zrobienia :D
  te wszystkie html itp to zawsze czarna magia dla mnie była :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Można opisać to przejrzyście? Można! Gratulacje! Tomasz websoul.pl/blog

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja rzecz jasna zawsze znajdę sobie jakiś sposób naookoło :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Wonderful post...I like your blog.^^
  Maybe follow each other on bloglovin?
  Let me know follow you then back.
  Lovely greets Nessa

  OdpowiedzUsuń
 6. Thank you sooo much for the follow and your lovely comment,dear.^^
  Follow you back on bloglovin and gfc,too.
  Do you also follow me on gfc?
  Lovely greets

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej ! Dzięki za tą instrukcję! Możesz mi pomów trochę? Jestem na etapie "rectangle" i tam każą mi wpisać nazwę (pod linkiem) a ja nie chcę i potem mi się wyświetla pod ikonkami 6 słów "untitled" i nie wiem jak to usunąć ;/

  OdpowiedzUsuń
 8. Super ten Twój wpis :) wykorzystałam go do swoich zacnych celów ;) dzięki :*

  Masz ochotę na wzajemną obserwację? :)
  Jeśli tak to zapraszam do siebie,
  Renews xxx


  OdpowiedzUsuń
 9. a wiesz może jak zrobić żeby ikonka się podświetlała po najechaniu? Widzę że jest tam opcja Use Rollover Image ale nie wiem jak to dodać

  OdpowiedzUsuń
 10. dzięki za tutorial! bardzo mi pomógł :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie to dalej czarna magia:P zdążyłam już popsuć to co zrobiłam wcześniej:P
  Ale jakbyś była tak dobra i podała adres url samej różowej ikonki facebooka i osobno bloglovin to bym była wdzięczna po stokroć !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaj mi swój meil lub cokolwiek bym mogła się z Tobą skontaktować, a Ci pomogę. Bo to jest osobny obazek i śmieszne było to pytanie "url różowej ikonki fb" :)

   Usuń
 12. Mogłabyś zdradzić jak pozbyć się napisów "untitled" pod ikonkami?

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie dziękuję za kurs, właśnie takiego szukałam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Twoja instrukcja okazała się dla mnie zbawienna! Nie wiem jak Ci dziękować!:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jesteś genialna!! Wszystko działa idealnie <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeśli chcesz, aby Twoje ikonki społecznościówek wyglądały jeszcze lepiej, bez widocznego tła, polecam Ci darmowy program online http://www.picmonkey.com/. Tam nie trzeba się nawet rejestrować, nie trzeba niczego instalować. Wstawisz swoje ikonki na transparentne tło i będą śliczniusie:). To w podziękowaniu za Twój tutorial.

  OdpowiedzUsuń
 17. teraz niestety na tej stronie jest wszystko inaczej nie tak jak opisujesz ;/

  OdpowiedzUsuń
 18. Super poradnik! Bardzo pomocny, zatrzymałem się jedynie w ostatnim punkcie - nie wiem gdzie wkleić dokładnie kod HTML, aby ikony pojawiły się tam, gdzie tego chcę. Czy mogę liczyć na czyjąś pomoc? Zapraszam do kontaktu w celu dokładnego opisania problemu. Oczywiście odwdzięczę się, jak tylko będę mógł w jakiś sposób. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. hej :) znasz może jakieś inne strony internetowy na których można bezplatnie stworzyc taki kod html i zmapowac obrazek? bo na tej stronie ktora podalas teraz trzeba placic zeby nie usuneli twojego kodu... bylabym wdzieczna za pomoc:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo dziękuję! Od dawna przymierzałam się, żeby zrobić ikonki na moim blogu, ale nie wiedziałam jak. A to takie proste ;)

  OdpowiedzUsuń

LintWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...